^Back To Top

AKTUALNOŚCI

POPŻ20 - działania towarzyszące

Działania Towarzyszące realizowane przez Bank Żywności na rzecz podopiecznych OPL, przy współpracy z OPL i OPS:

  • warsztaty kulinarne; 
  • warsztaty edukacji ekonomicznej;
  • warsztaty dietetyczne;
  • warsztaty niemarnowania żywności.
  • inne działania o charakterze indywidualnym i zbiorowym charakterze akcyjnym lub cyklicznym, mające na celu włączenie społeczne najbardziej potrzebujących

Działania realizowane są w siedzibie organizacji biorącej udział w Podprogramie lub w miejscu wyznaczonym przez organizację na rzecz podopiecznych, którzy zostali zakwalifikowani do otrzymania pomocy żywnościowej, w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Terminy oraz miejsca realizacji warsztatów znajdują się na stronach internetowych Banków Żywności.

Czytaj więcej...

Realizacja POPŻ Podprogram 2019 w czasie stanu epidemii COVID-19

W związku z aktualizacją Wytycznych Instytucji Zarządzającej dotyczących realizacji POPŻ Podprogram 2019 z dnia 17 i 23 marca 2020 dotyczącej usprawniania  realizacji dystrybucji wśród osób potrzebujących wprowadzone następujące zasady postępowania w okresie zagrożenia  epidemiologicznego związanego z COVID-19.

Czytaj więcej...

POPŻ Podprogram 2019 - opóźnienie dostaw

Szanowni Państwo,

1.        Z przykrością informujemy, że rozpoczęcie POPŻ Podprogramu 2019 opóźni się o kilka miesięcy. Powodem jest unieważnienieprzeprowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa [KOWR] przetargu na dostarczanie żywności. Kilku przedsiębiorców odwołało się od wyników postępowania, wskazując formalne błędy w procedurze. Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do tego wniosku, uznając, że błędy, które pojawiły się w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez KOWR, mogły wpłynąć na jego wyniki. Z tego względu KOWR był zobowiązany do anulowania całego procesu. W załączeniu przesyłamy informację o unieważnieniu opublikowaną przez KOWR.

Czytaj więcej...

O NAS

ŚWIĘTOKRZYSKI BANK ŻYWNOŚCI - OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Świętokrzyski Bank Żywności powstał w roku 1998. Instytucja kilkakrotnie zmieniała swą siedzibę. Obecnie mieści się przy Al. 3- go Maja 73.

Codziennie niesiemy pomoc głodnym i niedożywionym. Ogółem nasza pomoc dociera do około 30 tysięcy ludzi z terenu województwa świętokrzyskiego i ta liczba stale rośnie. Wynika z tego, że potrzeb jest coraz więcej. Poszerzają się bowiem obszary biedy, środowiska, szczególnie w małych wsiach świętokrzyskich, żyjące od lat w permanentnym ubóstwie.

Tym bardziej cieszmy się, że nasza pomoc dociera tak daleko do przeróżnych grup społecznych, w tym wielu organizacji kościelnych.

Z naszym Bankiem współpracuje ok. 220 organizacjami pozarządowymi, zajmujących się m.in. działalnością charytatywną. Przedstawiciele różnych stowarzyszeń własnymi środkami transportami przyjeżdżają do Świętokrzyskiego Banku Żywności po towar. Otrzymują go za darmo. Jest to możliwe dzięki unijnemu programowi "FEAD 2014 - 2020" w ramach którego przyznawana jest pomoc. A ta jest naprawdę ogromna.

Copyright © 2013. Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim  Rights Reserved.