^Back To Top

O NAS

ŚWIĘTOKRZYSKI BANK ŻYWNOŚCI - OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Świętokrzyski Bank Żywności powstał w roku 1998. Instytucja kilkakrotnie zmieniała swą siedzibę. Obecnie mieści się przy Al. 3- go Maja 73.

Codziennie niesiemy pomoc głodnym i niedożywionym. Ogółem nasza pomoc dociera do około 30 tysięcy ludzi z terenu województwa świętokrzyskiego i ta liczba stale rośnie. Wynika z tego, że potrzeb jest coraz więcej. Poszerzają się bowiem obszary biedy, środowiska, szczególnie w małych wsiach świętokrzyskich, żyjące od lat w permanentnym ubóstwie.

Tym bardziej cieszmy się, że nasza pomoc dociera tak daleko do przeróżnych grup społecznych, w tym wielu organizacji kościelnych.

Z naszym Bankiem współpracuje ok. 220 organizacjami pozarządowymi, zajmujących się m.in. działalnością charytatywną. Przedstawiciele różnych stowarzyszeń własnymi środkami transportami przyjeżdżają do Świętokrzyskiego Banku Żywności po towar. Otrzymują go za darmo. Jest to możliwe dzięki unijnemu programowi "FEAD 2014 - 2020" w ramach którego przyznawana jest pomoc. A ta jest naprawdę ogromna.

Copyright © 2013. Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim  Rights Reserved.