^Back To Top

20. Świąteczna zbiórka Żywnosci

 

Na terenie Ostrowca bożonarodzeniowa zbiórka będzie prowadzona w 25 placówkach handlowych, przede wszystkim w supermarketach znanych sieci handlowych, ale też w małych sklepikach. Weźmie w niej udział około 400 wolontariuszy, w większości młodzież szkolna z opiekunami.

Zachęcam do wsparcia naszej akcji – mówi prezes banku żywności, Maria Adamczyk. – Liczymy na produkty z długim terminem przydatności, kasze, mąki, konserwy, oleje, makarony. Mile widziane będą też słodycze zapakowane w fabryczne opakowania.

Zebrana żywność jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do najbardziej potrzebujących w tych miejscowościach, w których akcja była prowadzona. Prezes Maria Adamczyk liczy, że dzięki zebranej żywności kilkaset rodzin z Ostrowca potrzebujących wsparcia otrzyma specjalne paczki z produktami, które uda się zebrać podczas tej weekendowej akcji.   

Ostrowiecki bank co roku przed Bożym Narodzeniem bardzo aktywnie uczestniczy  w zbiórce, która spotyka się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców miasta.

Poza Ostrowcem świąteczna zbiórka żywności prowadzona będzie także w 15 innych miejscowościach naszego regionu, między innymi w Kielcach, Starachowicach,  Skarżysku-Kamiennej, Opatowie, Kunowie, Osieku, Ożarowie

 

 

Copyright © 2013. Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim  Rights Reserved.